رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صدور مجوز برای تاسیس ۶ سازمان مردم‌ نهاد در استان


1 بهمن, 1398 - 19:42 -- خبر
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

صدور مجوز برای تاسیس ۶ سازمان مردم‌ نهاد در استان

مریم بیدخام در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد از صدور مجوز برای تاسیس ۶ سازمان مردم‌نهاد در استان خبر داد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد
 استان قزوین با بیان اینکه به‌منظور تسهیل در روند تاسیس سمن‌ها شورای استانی توسعه و حمایت از تشکل‌ها هر دو هفته برگزار می‌شود،افزود: هرگونه اعلام نظر و تصمیم‌گیری در مورد صدور پروانه فعالیت برای تشکل‌های استانی از وظایف اصلی این شوراست.

وی اظهار داشت: سمن‌ها نهادی غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی هستند که با رویکرد اجتماعی و به‌صورت داوطلبانه شکل می‌گیرند و شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌ها به عنوان مرجع اصلی سیاست‌گذاری و توسعه در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد است که نشست های آن در استان به‌طور مستمر دنبال می‌شود.
دبیر شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد با اشاره به سیاست وزارت کشور در تسهیل فرآیند تاسیس سازمان‌های مردم‌نهاد یادآور شد : به منظور عملکرد بهینه تشکل‌های  مردمی به عنوان یاری گر دولت در فرهنگ سازی و کاهش آسیبهای اجتماعی ، تمامی  سازمان‌ها و دستگاههای دولتی باید ضمن همکاری لازم، شرایط مساعدتری را برای فعالیت آن‌ها ایجاد نمایند .

بیدخام با تاکید بر اینکه آموزش و توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد از جمله سیاستهای دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری است به برگزاری دوره خلاقیت برای تشکل‌های دارای مجوز اشاره کرد و افزود: از همه دستگاه‌های تخصصی درخواست می‌شود تا با استفاده از ظرفیت تشکلها و نظارت مستمر بر روند فعالیت آنها بستر را برای فعالیت آنها مهیا نمایند .

وی با تاکید بر اینکه تشکلها بازوان اجرایی دستگاههای دولتی محسوب می شوند اظهار کرد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی موظفند از توان علمی و تخصصی اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد به شکل مطلوب استفاده کنند.
در ادامه و پس از بحث و تبادل‌نظر با تاسیس ۶ سازمان مردم‌نهاد با عناوین موسسه خیریه بیمارستان روان‌پزشکی ۲۲ بهمن (با موضوع حمایت از بیماران )، موسسه نواندیشان موفق (با موضوع آسیب‌های اجتماعی )، موسسه معمار قزوین (با موضوع معماری و حفظ میراث فرهنگی )، موسسه تدبیرگران امید (با موضوع حمایت از سالمندان )، موسسه پیشکسوتان ورزش یار کاسپین (با موضوع ورزش و پیشکسوتان ورزشی )، انجمن معماران و شهرسازان تاکشار (با موضوع شهرسازی ) پس از تایید مراجع ذیصلاح  و طی مراحل اداری موافقت به عمل آمد.