رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت ترویج مد و لباس با رویکرد فرهنگ ایرانی اسلامی


8 بهمن, 1398 - 13:31 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد :

ضرورت ترویج مد و لباس با رویکرد فرهنگ ایرانی اسلامی

بیدخام با بیان این مطلب از برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی و اسلامی در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام  در  اولین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس استان قزوین که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد با اشاره به آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس اظهار کرد :  ضروری است  نمایشگاههای مد و لباس با محوریت اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی برگزار شده و سایر دستگاه‌های عضو و تشکلها در اجرای برنامه مطلوب همراهی لازم را داشته باشند .
وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه‌های مد و لباس اسلامی- ایرانی تأثیر بسزائی در امر فرهنگ‌سازی دارد، تشویق بانوان به استفاده از لباس و پوشش اصیل ایرانی- اسلامی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بین بانوان را از اهداف برپایی نمایشگاه مد و لباس دانست.
دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی ارائه الگوی مناسب برای پوشش جوانان و جایگزین کردن طرح‌ها و الگوهای لباس ایرانی و اسلامی به جای مدهای غربی و احیا و حفظ هویت ملی و دینی را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه‌های مد و لباس ایرانی، اسلامی برشمرد.
وی با بیان اینکه ما بر این باوریم که استان قزوین با داشتن رشته های تحصیلی طراحی و دوخت  در دانشگاه و هنرستان‌های فنی و حرفه ای  ظرفیت بسیار خوبی در حوزه طراحی و مد و لباس ایرانی اسلامی دارد اظهار کرد :  تولیدات داخلی که حاصل زحمات تولیدکنندگان و ایده‌های طراحان بومی است، بسیار پیشروتر از تولیدات خارجی است.
بیدخام با تاکید بر اینکه همه فعالان عرصه مد و لباس ایرانی و اسلامی باید از تسهیلات و امکاناتی جهت تولید انبوه تولیدات خود استفاده کنند گفت : باید شرایط را به گونه ای فراهم نماییم تا  طرح‌های طراحان داخلی توسط تولید کنندگان دیده  و به تولید انبوه برسد .
وی ادامه داد هر برنامه فرهنگی برای رسیدن به نتیجه مناسب و تاثیر گذاری خوب نیازمند استمرار و تداوم در آن است بنابراین ضروری است این نمایشگاه‌ها بصورت تخصصی در حوزه های مختلف دانشجویی ، کارمندان ، لباس اجتماع ، دانش آموزی و غیره استمرار داشته باشد .