رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در محلات کمتر توسعه یافته استان


31 خرداد, 1400 - 22:25 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد :

ضرورت توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در محلات کمتر توسعه یافته استان

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بابیان اینکه مهارت آموزی و در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، گفت: در حال حاضر آموزش مهارت‌های فنی حرفه‌ای با هدف اشتغالزایی و تربیت نیروی انسانی ماهر در محلات آسیب پذیر استان در حال اجرا است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام  در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی طراحی و دوخت که در محله مغلواک قزوین برگزار شد، با تاکید بر اینکه توجه به مناطق آسیب‌پذیر و توانمندسازی آنها ضروری است، افزود: هم‌افزایی میان اداره کل فنی و حرفه‌ای و سایر نهادها و به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان مدنظر قرار دارد.

وی به اهمیت مهارت‌آموزی در بین اقشار مختلف جامعه پرداخت و اظهار داشت: نقش آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر انکارناپذیر است و این آموزش‌ها در ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی و تقویت بنیه اقتصادی خانوارها و کاهش نرخ بیکاری نقش مؤثری دارد.

بیدخام با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی و ارتقای توانمندی اقشار آسیب‌پذیر امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی مناسب را برای این قشر فراهم می‌کند، افزود: آموزش‌های مهارتی سهم بسزایی در توسعه اشتغال جوانان فاقد مهارت دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بابیان اینکه آموزش‌های مهارتی در محلات کمتر توسعه‌یافته استان آغازشده است اظهار کرد: بر اساس این طرح ابتدا محلات هدف با مشارکت تشکل‌های مردمی و دستگاه‌های متولی، شناسایی و نیازسنجی صورت گرفته و سپس با مشارکت فنی و حرفه‌ای استان آموزش‌ها به صورت رایگان و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

وی به برگزاری مستمر دوره‌های مهارتی و رایگان بودن آنها اشاره کرد و افزود: پس از پایان دوره آموزشی از شرکت کنندگان آزمون گرفته و در صورت قبولی گواهینامه معتبر فنی و حرفه‌ای به آنها داده خواهد شد.

این مسوول به حمایت‌های پس از آموزش نیز اشاره کرد و گفت: پس از اتمام آموزش‌ها، ارائه تسهیلات و حمایت جهت تأسیس شرکت تعاونی از جمله برنامه‌های در دست اقدام به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مهارت آموزان این طرح است.