رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح "نشاط آفرینی ، سلامت اجتماعی " در محلات قزوین اجرا می‌شود


3 تير, 1400 - 22:12 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

طرح "نشاط آفرینی ، سلامت اجتماعی " در محلات قزوین اجرا می‌شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین به اجرای طرح نشاط آفرینی و سلامت اجتماعی در محلات قزوین اشاره کرد و گفت: امروزه یکی از نیازهای اساسی جامعه افزایش امید و نشاط آفرینی است و سازمان‌های مردم نهاد بستر مناسبی برای این امر هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 مریم بیدخام در مراسم اختتامیه جشنواره دوقلوها و چند قلوهای استان  با اعلام این مطلب افزود: سازمان‌های مردم نهاد در جامعه به صورت فعال حضور دارند و تلاش می‌کنند با استفاده از ظرفیت‌های موجود زمینه‌ساز نشاط اجتماعی در جامعه باشند.

وی اظهار داشت: مناسبت‌های متعدد تقویمی هر کدام می‌تواند ظرفیتی را برای ایجاد نشاط اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت برای جوانان فراهم کند.

بیدخام به شیوع کرونا و مشکلات آن اشاره کرد و تصریح کرد: در ۱۵ ماه گذشته که قزوین درگیر این بیماری بود بسیاری از محدودیت‌های اعمال شده از جمله منع دورهمی ها، مراسمات مذهبی، سفر، جشن‌های و مراسمات مختلف باعث شد تا خانواده‌ها به ویژه کودکان و نوجوانان از بسیاری از تعاملات اجتماعی محروم شوند .

وی افزود: با فروکش کردن این بیماری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تابستان جاری می‌توان برنامه‌های مختلفی را در حوزه نشاط اجتماعی اجرایی کرد.

این مسوول با اشاره به اینکه جامعه امروز به پویایی و نشاط نیاز دارد اضافه کرد: باید از فضاهای موجود در افزایش امید آفرینی و نشاط اجتماعی بهره ببریم و این امر نیازمند تعامل هماهنگی لازم بین سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های دولتی و آحاد مردم است.

وی با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد این استان خدمات شایسته‌ای در حوزه‌های مختلف داشته‌اند، افزود: حضور فعالان اجتماعی در حال افزایش است و تقویت شبکه‌های مختلف اجتماعی در استان می‌تواند منجر به تقویت سرمایه اجتماعی شود.
گفتنی است مراسم  اختتامیه جشنواره همسانترین و ناهمسانترین دوقلو و چند قلوهای استان همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) در سالن داعی قزوین برگزار شد .
 
 

کلید واژه ها: