Skip to main content

You are here

گزارشات ویژه و تخصصی

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
یاور عابدی
4 April, 2023 - 14:30 -- کارشناس۲

تهیه کننده: مهندس یاور عابدی
کارشناس ارشد فناوری اطلاعات، گرایش شبکه های کامپیوتری
کارشناس ارشد مدیریت دولتی، مدیریت تحول

مقدمه
بدون شک امروزه، مهاجرت روستائیان به عنوان یکی از مسائل و دغدغه های جدی مدیران و مسئولین این حوزه می باشد که اهدافی چون استفاده بهینه از منابع طبیعی، افزایش تولید در راستای امنیت غذایی، تعادل جمعیتی و ... را به دنبال دارد. با ورود بشر به هزاره سوم که از آن به عنوان عصر اطلاعات و گسترش دنیای مجازی یاد می کنند، جهان رویکرد جدیدی در پیش گرفته و در حال ورود به تاریخ و جغرافیای متفاوت شده است.

18 July, 2016 - 13:06 -- عابدی

نگاهی گذرا به دستاوردهای برجام

فرامرز مرادی - مدیرکل سیاسی وانتخابات استانداری قزوین

در تمام نظام های دمکراتیک مراجعه به آراء عمومی یکی از ارکان اصلی نظام سیاسی محسوب می شود . انتخابات ابزاری است برای سنجش مشروعیت نظام و مقبولیت دولت . دولتی که در مدت زمان تبلیغات انتخاباتی برنامه های خود را اعلام می کند و بر اساس برنامه های اعلامی و چشم انداز آتی آن ،مردم دست به انتخاب می زنند. قطعاً هر دولتی به لحاظ زمانی و به فراخور شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سه دسته برنامه کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت را طراحی می کند و بر اساس اولویت های اصلی کشور هر یک از برنامه ها را در دستور کار قرار می دهد .

5 July, 2016 - 09:54 -- عابدی

علیرضا رحمانی

کارشناس ارشد علوم سیاسی


روابط عمومی هنر و علم برقراری ارتباط با مخاطبان دستگاه‌های اداری و غیر‌اداری است تا علاوه بر در اختیار قرار دادن و انتشار اطلاعات لازم، نسبت به دریافت، دسته‌بندی و انتقال نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های آنها به مدیران ارشد سازمان و یا دستگاه خود اقدام کند. در این فرآیند، سازمانی موفق است که توانسته باشد با ایجاد تفاهم، جلب نظر و همراهی مخاطبانش، میزان مقبولیت و مشروعیت خود را در جامعه ارتقاء دهد‌.

"الهام فریدوند نعمت آباد"
28 June, 2016 - 12:50 -- عابدی

الهام فریدوند نعمت آباد


کارشناس دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین

 کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی (گرایش مالی) و مدرس  دانشگاه                                                     

مقدمه

بودجه شاهرگ حیاتی دولت است، زیرا دولت تمامی فعالیتهای مالی خود را در چهارچوب قانون بودجه انجام  می دهد. از سوی دیگر از آنجا که در سیستم بودجه ریزی سنتی عوامل مهمی چون اثربخشی، کارایی، صرفه جویی و بازدهی درقبال صرف منابع نادیده گرفته می شوند لذا ازمنابع بدرستی استفاده نشده و حتی به هدر می روند. یکی از راه کارهای مطرح جهت استفاده و مدیریت بهتر بودجه استفاده از بودجه عملیانی به جای بودجه ریزی سنتی است.

تحولات و پیچیدگیهای عصر حاضر نیاز دولتها را جهت اعمال تدابیری منطقی به خصوص اقدام به برنامه ریزی صحیح، تصمیم گیری و مدیریت علمی و ایجاد هماهنگی در امور مربوط به نیازمندیهای جوامع مطرح ساخته است. استفاده از روشهای نوین بودجه بندی علاوه بر این که از کندی کار دستگاههای دولتی و اسراف اموال عمومی جلوگیری می کند، در پیشبرد مقاصد اجتماعی و اقتصادی نیز بسیار مؤثر بوده و دولت ها از این طریق می توانند منابع ملی را به نحو عادلانه و مطلوب در بین اهداف مطلوب جامعه توزیع می نمایند.

با توجه به مزایای بودجه عملیاتی و نقایص و کاستی های بودجه ریزی سنتی موجود کشور، لزوم اجرای بودجه عملیاتی به عنوان یک روش نوین در بودجه ریزی سنتی به شدت احساس می گردد. با توجه به اهمیت موضوع، این پژوهش در پی آن است که بودجه عملیاتی را در مرحله اجرای بودجه  مورد بررسی قرار دهد. به این ترتیب که ابتدا مروری بر مطالعات انجام شده صورت خواهد گرفت. سپس مدلی مفهومی برای بودجه ریزی عملیاتی ارائه می گردد.

28 June, 2016 - 12:33 -- عابدی

مهرداد کشاورز رضایی

کارشناس کامپیوتر- نرم افزار

ایده اینترنت اشیاء در نوع خود بسیار جالب است؛ در دنیای اینترنت اشیاء شما می‌توانید از طریق تلفن هوشمند یا دستگاه‌های متصل به اینترنت خود سیستم گرمایش مرکزی خانه را کنترل نموده و حتی رنگ لامپ‌های منزلتان را نیز تغییر دهید. این روزها تقریبا هر چیزی قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و دیگر دورانی که صرفا از طریق سیستم‌های دسکتاپی می‌شد به فضای مجازی راه پیدا کرد سپری شده است.

اینترنت اشیا به اشیاء و وسایلی گفته می شود که به شبکه اینترنت و یا اینترانت وصل شده و می توان آن وسایل را توسط برنامه های کاربردی موبایل و یا تبلت ها کنترل نمود.

 

28 June, 2016 - 12:26 -- عابدی

حسین فلّاح محمّدلو

کارشناس مسوول امورشوراهای استانداری قزوین

مقدمه:    

رهبر معظم انقلاب با توجه به مبانی ارزشی، نگاه سیستمی و اقتضائات کشور، راهبری امور کشوررا با یک نگاه راهبردی و ناظر به افق پیش روی کشور هدایت و ترسیم می فرمایند . باتوجه به این چهار موضوع، رهبر انقلاب، معماری گفتمان انقلاب اسلامی را انجام می‌دهند. گفتمان انقلاب اسلامی نیز در حقیقت هم تبیین‌کننده‌ی «وضع موجود» کشور است و هم ترسیم‌کننده‌ی «وضع مطلوب» و هم نشان‌دهنده‌ی «مسیر»ی که می‌بایست از وضع موجود به وضع مطلوب رسید.

28 June, 2016 - 12:03 -- عابدی

حسین فلّاح محمّدلو

کارشناس مسوول امورشوراهای اسلامی استانداری قزوین

لطفا با دقت به آمار زیر توجه نماییم:

•وجود 1 میلیون و 500 هزار معتاد

•اعتیاد عامل 50 درصد طلاق ها

•اعتیاد عامل 46 درصد سرقت ها

•اعتیاد و موادمخدر اتهام 60 درصد زندانیان

•کشف 570 تن مواد مخدر در سال 1394 با 15 درصد افزایش کشفیات

•منتهی شدن 36 درصد ازدواج ها به طلاق در برخی مناطق

•2 میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار

•وجود 3 میلیون و 500 هزار بیکار با توزیع منطقه ای نابرابر و مناطقی با نرخ 60 درصد بیکاری

•وجود 2700 محله حاشیه نشینی

•وجود 11 میلیون نفرحاشیه نشین

•و ...

6 June, 2016 - 12:20 -- عابدی

صدور انقلاب اسلامی در گفتمان امام خمینی(ره)

محمدرضا علیمی

تحصیلات :کارشناسی ارشد- علوم سیاسی   

رهبری مدبرانه امام خمینی (ره)، ماهیت اسلامی و مردمی انقلاب اسلامی و تکیه بر عوامل اعتقادی و آموزههای دینی به عنوان مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن بر هم زدن نفوذ و اقتدار فزاینده نظام سلطه در ایران و برپایی نظامی مستقل از ابرقدرتها، در این کشور شرایطی را رقم زد که ایران اسلامی به عنوان کانون الهامبخش و بیداری ملتها ـ به ویژه مسلمانان ـ تبدیل شود.

17 May, 2016 - 13:17 -- عابدی

به کار گیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

یاور عابدی

دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات_شبکه

نقش و اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی و اثرات آن برای کشور و از سوی دیگر ظرفیتها و پتانسیل‌های حوزه فناوری اطلاعات در راستای تحقق استقلال اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، اما چرا تاکنون نتوانسته‌ایم از حوزه فناوری اطلاعات و صنعت ICT برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره لازم را ببریم.

17 May, 2016 - 12:47 -- عابدی

مدیریت سیاسی ،اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل

علی اکبر رشوند :کارشناس دفتر سیاسی و انتخابات

در تحلیل عوامل و بررسی رابطه علت و معلولی در مباحث علوم انسانی خاصه علوم اجتماعی و زیر شاخه های آن همچون علوم طبیعی نمی توان به یک رابطه یک سو و قطعی نظیر        A---->B دست یافت . به تعبیر دیگر نسبی بودن علوم انسانی و نسبیت در آن از جایگاه ویژه ای برخوردار است . از این رو اکثریت مباحث علوم انسانی را بایستی در قالب تحلیل ها و تحقیقات بین رشته ای برد و سپس اقدام به تبیین آنها نمود . اگرچه در بدو شکل گیری جامعه شناسی اگوست کنت بنیانگذار جامعه شناسی () بر این مدعا بود که می توان در تحصیل های علوم اجتماعی نیز همانند علوم طبیعی اقدام نمود و مسائل انسانی را همچون مسائل طبیعی ،فیزیکی و مادی مورد بررسی قرار داد . تقلیل  انسان ها بدون در نظر گرفتن روحیات ،عواطف و احساساتشان به اشیاء عملا روح جامعه شناسی را نابود و آن را در چارچوب خشک آمار و ارقام و استنباط های صرف آماری محدود ساخت . اگرچه بعد ها مکاتب فکری دیگری در تقابل با پوزیتویست اگوست کنتی قرارگرفتند با انتقاداز مکتب مکانیکی پوزیتویست علوم اجتماعی را به لحاظ تحلیلی در شاخه های مختلفی گسترده اند .

Pages